Egipt 2016

Jest nas sześcioro:cztery cudowne studentki, (na razie)dwóch śmiałych chłopaków i jezuita. Jak to się stało, że jedziemy do Kairu? Odpowiedź jest prosta: plan Boży. Z różnych uczelni, z różnych środowisk, z różnymi talentami przyszliśmy do Wspólnoty Akademickiej Jezuitów w Krakowie. A dokładniej przyciągnął nas Projekt Egipt.                       

  Nie jesteśmy pierwszą grupą Projektu Egipt. Rok temu z Krakowa do Kairu pojechała siedmioosobowa ekipa, która przez trzy tygodnie pracowała w dziennym centrum dla ubogich dzieci i młodzieży. Cali, zdrowi i pełni energii wrócili do Polski.

Na początku nowego roku akademickiego ruszyła rekrutacja do nowej grupy Egipt 2016.  W listopadzie po pierwszych zapisach i rozmowach zostałyśmy cztery dziewczyny: Ania, Monika, Dominika i Asia. Później dołączył do nas Darek i ojciec Krzysztof. Do końca lutego nasz skład zmieniał się średnio co dwa tygodnie. Jedni odchodzili, drudzy przychodzili. Rozeznawaliśmy, zapraszaliśmy znajomych, ale też podejmowaliśmy pierwsze kroki przygotowujące nas do wyjazdu.  W ostatnią niedzielę lutego byliśmy na pierwszej kweście i nasza grupa w końcu się ustatkowała.

Ojciec Krzysztof, Basia, Ola, Paula,Asia, Dominika, Darek i Michał. Tak prezentuje się nasza ekipa na początku marca. Co będzie dalej? Mamy nadzieję, że coraz lepiej! Pełni uśmiechu i pomysłów tworzymy Projekt Egipt. Zbieramy środki na nasz wyjazd, przygotowujemy się do pracy z dziećmi, poznajemy się nawzajem i razem się modlimy. Sierpień zbliża się wielkimi krokami, a tu w Krakowie jeszcze tyle do zrobienia.

Jeśli chcecie nas bliżej poznać obserwujcie nas na naszej stronie na facebooku i zaglądajcie tutaj. W naszej grupie są trzy studentki dziennikarstwa także spodziewajcie się relacji z kwest, może jakiś głębszych przemyśleń, a po przyjeździe reportażu!

Zbudujemy kolejny most!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *